Як шини можуть позбавити страховки?

Як шини можуть позбавити страховки?

Василий ЛисовойВасилий Лисовой
18 сентября 2023

Страхування автомобіля (автострахування) - це процес укладання договору (полісу) між власником транспорту та страховою компанією, в рамках якого страхова компанія зобов'язується компенсувати збитки, пов'язані з пошкодженням або втратою автомобіля, а також можливими юридичними зобов'язаннями перед третіми особами, у разі виникнення певних ситуацій. 

Існують фактори, які можуть призвести до анулювання полісу автострахування, залишивши водія незастрахованими.

Зимові шини

Страховики заявляють, що на момент події автомобіль повинен відповідати нормам. Автошини грають у цьому велику роль. Щоб перевірити, чи шини підходять машині (і в кінцевому підсумку це не призведе до анулювання страхового поліса), двічі перевірте наступне:

  • Розмір коліс: переконайтеся, що розмір гуми відповідає рекомендованому виробником для вашої марки та моделі. Якщо у вашому автомобілі є модифікації з шинами більшого чи меншого розміру, обов'язково повідомте про це свого страховика.
  • Рейтинг швидкості: маловажний пункт, мало хто їздить 200+. Любителі поганяти на вищих швидкостях, як правило, приділяють цьому нюансу більше уваги.
  • Номінальне навантаження: переконайтеся, що автошини розраховані на вагу та розмір автомобіля, інакше відомий як номінальне навантаження. Якщо колеса зі зниженою вантажопідйомністю, це збільшує ймовірність вибуху та ефективної роботи. Зношування шин може збільшити ймовірність подій.

Ще одна причина, через яку страхові компанії мають право анулювати поліс через гуму, якщо вони:

  • Мають видимі пошкодження, включаючи шишки, тріщини, розриви та великі заплати.
  • Знаходяться нижче встановленого законом обмеження за глибиною протектора 1,6 мм.

Глибина протектора особливо важлива для зимової гуми, де низькі температури та слизька поверхня погіршують керованість та гальмівні можливості. Згідно з дослідженнями, знос на 2 мм знижує ефективність на 30%. Таким чином, при глибині протектора 4 мм, ефективність гуми падає до 60%, тобто. замість 40 метрів, ви зупинитесь через 64. Бюджетні китайські рішення втрачають значно більше. Тому при наступному виборі зимової гуми завітайте на сторінку https://autoshini.com/winter-tyres та почитайте відгуки.

Ушкоджені автошини є неефективними та представляють небезпеку. Сюди входять шини, глибина протектора яких менша за встановлену законом, оскільки саме від цього залежить безпечне зчеплення з дорогою та безпечний гальмівний шлях.

Водіння з нелегальними шинами не тільки призведе до анулювання страхового поліса, але ви також ризикуєте отримати штрафи.

Щоб зберегти страховку в силі і, найголовніше, забезпечити безпеку себе та інших на дорогах, перевіряйте стан гуми якнайчастіше. Регулярна перевірка тиску також є найкращим способом забезпечити безпеку водіння в кожній поїздці.

Щоб знайти оптимальні шини для автомобіля, магазин Autoshini.Com пропонує широкий асортимент високоякісних коліс від провідних брендів на будь-який бюджет.

Василий ЛисовойВасилий Лисовой
0 комментариев
Комментариев ещё нет — ваш может стать первым.